O nás

Pre ČSV som sa rozhodla kvôli jednému výnimočnému človeku, pre radosť z výzvy, a pretože som tvrdohlavá :)

Pri výbere mi padol do oka pes Pavla Luptáka Lupo (Argus Zelená voda), takže keď sa v roku 2008 narodili šteniatka z vrhu D od Starkej, bol medzi nimi aj môj prvý pes Doxo. Vďaka mojej vtedajšej práci a životnému štýlu som sa mu mohla venovať naplno. ČSV a žieňa mojej konštrukcie boli všetkým spočiatku pre zábavu, po čase však smiech prešiel: Doxo bol prvý ČSV na Slovensku, s ktorým sa začalo pracovať a zložil skúšky z poslušnosti a obrany (SVP 1, ZZO, ZOP, ZPU1)

Počas štúdia plemena a jeho histórie som pochopila ohrozenosť pôvodných krvných líníí, ku ktorým patrí aj Doxo. Začala som teda plánovať záchranu Doxovej línie aj udržanie genetického základu pôvodných psov, na ktorých sa dodnes zakladajú krvné línie plemena.

Potrebovala som pre Doxa partnerku, preto sa po dôslednom štúdiu rodokmeňov v marci 2010 u mňa objavila ani nie dvojmesačná Clouwie Vlčí naděje (Eryn).

5.9. 2012 som založila CHS Corda Elizabeth Luporum. Vzhľadom na zdravotné testy som potrebovala širšiu základňu vhodných fen. Preto otcom prvého vrhu Clouwie bol Gandalf Crying Wolf. 18.3. 2013 sa narodilo 5 nádherných šteniatok – Alfa Boy, Amaro, Amoris, Alysia a Arysa. Obe fenky ostali u mňa v CHS.

Vrh B bol vytúžená kombinácia Doxo x Clouwie, avšak 29.10. 2014 sa narodila jediná fenka, Bohemyiae.

Druhý pokus bol s Arysou a 24.9. 2015 sa narodili opäť dve fenky, Daenerys a Deziré. Deň pred nimi prišli na svet ich bratranci a sesternice od tety Aly s tatom Bary Stříbrný úplněk: Calymero, Casyas, Catananche, Charisma a Ceyra (ďalšia z ohrozených línií).

V súčasnej dobe sa moja svorka utešene rozrastá a mám na dvore genetickú základňu, po akej túži takmer každý chovateľ. A svorka siaha oveľa ďalej ako po koniec môjho dvora: od východného Slovenska po západné, dokonca aj za niekoľké hranice. Nakoľko sa krvná línia ťahá vrchom rodokmeňa po psoch a plemeno ohrozujú dedičné i prenosné choroby, budem pokračovať vo svojom úsilí o zdravé odchovy vyššej kvality a šťastné psy u ďalších skvelých majiteľov... a popri tom zachránim, čo sa bude dať...

Ako chovateľ poskytujem svojim šteniatkam a ich majiteľom doživotný chovateľský servis, poradenstvo a pomoc s výchovou, chovom i vystavovaním. A tam, kde nie som nablízku ja, sú ďalší členovia našej „svorky“ ochotní podať pomocný pazúr. :)

Ak uvažujete nad kúpou šteniatka ČSV a oslovil Vás obsah tejto stránky, kontaktujte nás a radi sa s Vami porozprávame či osobne stretneme aj s niektorými chlpáčmi zo svorky.

Vaša Eli :)

GandalfCrying Wolf

Clouwie Vlčí naděje

Doxo

Clouwie Vlčí naděje